Tábořiště

Již drahně let jezdíme tábořiště poblíž Keblova, které si pronajímáme od Malešických Tuláků (www.tulaci.eu). Je to kouzelné místo ze třech stran obklopené vzrostlým lesem, kousek od vodní nádrže Němčice, kde má tábor svou malou pláž s molem.

re_taboriste_1.jpgre_taboriste_2.jpg

Ubytování

Osazenstvo tábora je ubytováno v nových (pořízení 2013 a 2014) podsadových stanech, standardně 2 osoby/stan, v případě menšího počtu účastníku je možno na žádost i jednotlivě. Všechny stany obsahují dřevěnou podlážku proti pronikání vlhkosti, 2 dřevěné postele (=> je potřeba karimatka) a poličku vedoucí po celé jedné stěně stanu. Podsada má rozměr 2×2 m, postel je nad podlážkou cca půl metru. Bylo experimentálně ověřeno, že do jednoho stanu se vejde celé osazenstvo tábora. 🙂

Stanů je v tábořišti celkem cca 30, takže teoreticky může poskytnout ubytování až 60 táborníkům + několika dalším ve srubu. Tuto kapacitu naplňujeme většinou cca z poloviny.

podsadovy-stan-06 podsadovy-stan-05 podsadovy-stan-04 full_stan

Zázemí

Jedinou skutečně zděnou stavbou, pomineme-li záchody, je srub. Je velký, dřevěný, patrový a rozdělený na veřejnou a neveřejnou část.

Veřejná část je tvořena především jídelnou, což je zároveň největší místnost v celém srubu. V případě nepřízně počasí nám jídelna slouží jako dočasné suché útočistě, než se živly umoudří. Místnost může být vytápěna kamny a dá se tak dočasně proměnit na velkosušárnu. Jedinou další přistupnou místností je koupelna s vanou, sprchou a velkými lázeňskými kamny, která zajišťují ohřev vody. Je-li dost dřeva, tak se za polední klid vykoupe cca polovina tábora.

Neveřejná část se skládá z kuchyně, kde Mičus neustále připravuje něco dobrého,  mnoha různých skladů na všechno možné (jídlo, dřevo, materiál) a marodky, která taktéž může být vytápěna kamny.

Sociální zařízení

Kromě již zmiňované koupelny se v tábořišti nacházejí zastřešené umývárky se studenou vodou (dlouhé koryto a mnoho kohoutků) a pak suché záchody. Ty byly před třemi lety nově vybudovány, jsou zastřešeny a poslední dva roky má každá kabinka i svá zamykací dvířka (před tím měla pouze plachtu). 🙂 Veškerý odpad je odváděn do obří kovové nádrže pod záchody, která slouží jako septik pro celé tábořiště.

bud-46

Hřiště, ohniště

Přímo před srubem se nachází vhodná konstelace stromů pro natažení sítě, takže zde většinou hned první den vytyčíme hřiště na volejbal, které se úpravou výšky sítě dá přeměnit na hřiště nohejbalové. Zkoušeli jsme i tenis, ale trávník nemá zrovna wimbledonskou kvalitu a top plejeři si tak stěžovali na nepřesný odskok míčku.

Louka za táborem slouží pro libovolný sport, kde nevadí mírně skloněné hřiště – brembal, lakros, frisbee. Sporty vyžadující rovné hřiště je povětšinou nutno přesunout do prostoru mezi stany.

Kousek od ohniště máme postaven stůl na ping pong, který slouží k pravidelné podvečení obíhačce, než se domyje nádobí a může se k ohni – takže pálky s sebou!

Ohniště je středobodem většiny táborových večerů, tedy pokud to počasí dovolí.

IMG_9948  IMG_9113 IMG_4209IMG_10001 (87) IMG_9169 IMG_3534 IMG_1469 IMG_0834 IMG_0785 IMG_4402

Okolí

Jak již bylo zmíněno, nejbližší obcí je Keblov a dále pak Němčice. Obojí jsou skutečně malé vsi s jedním krámkem a hospodou, což není pro výlet úplně ideální destinace, takže je většinou využíváme pouze jako zástávky autobusů pro výlety do větších měst – Vlašim, Ledeč nad Sázavou, Čechtice,…